Przeglądaj wszystkie kategorie
Grapefruitowy Balsam Do Kopyt Lipowy Gaj
Balsam do pielęgnacji kopyt składa się wyłącznie z naturalnych, pełnowartościowych olejów, masła i prawdziwego wosku pszczeli. Regularne stosowanie tego preparatu o wysokiej jakości składzie pozwala uzyskać zdrowe, elastyczne kopyta, wolne od pęknięć z przesuszenia. Wosk pszczeli tworzy naturalną warstwę, stanowiącą barierę ochronną, która zapobiega nadmiernemu wysuszeniu rogu kopytowego. Ponadto, posiada on bardzo dobre właściwości antyseptyczne, wzmacniane przez naturalne olejki eteryczne.
Składniki:
- Oliwa z oliwek: nawilża skórę, łagodzi podrażnienia i jest bogata w antyoksydanty, takie jak witaminy A, E i polifenole, a także skwalen, należący do płaszcza lipidowego skóry. Reguluje sebum, doskonale nawilża, oczyszcza, uelastycznia i natłuszcza zarówno włosy, jak i skórę.
- Olej kokosowy: bogaty w kwasy tłuszczowe nasycone, witaminy E oraz K, a także żelazo. Ma działanie nawilżające, odżywia włosy i nadaje im połysk. Dodatkowo działa antybakteryjnie.
- Masło shea: zawiera witaminy A i E, które odpowiadają między innymi za opóźnianie procesów starzenia się skóry oraz jej ochronę przed wolnymi rodnikami. Jest stosowane jako środek nawilżający, zmiękczający skórę, kojący, uelastyczniający, chroniący przed promieniowaniem UV. Łagodzi podrażnienia i usuwa problemy skórne związane z jej przesuszeniem, takie jak łuszczenie czy świąd.
- Wosk pszczeli: posiada silne działanie nawilżające, tworzy na skórze delikatną warstwę ochronną. Reguluje wydzielanie sebum, wspomaga proces gojenia i wzrostu włosów. Zmiękcza i wygładza skórę, ma działanie antyoksydacyjne, jest bezpieczny dla skóry wrażliwej.
Balsam doskonale nadaje się do standardowej pielęgnacji kopyt, która powinna być praktykowana regularnie u każdego konia, aby utrzymać dobre zdrowie kopyt. Każda pora roku niesie ze sobą zagrożenia dla rogu kopytowego. Latem kopyto wysycha, pęka i jest narażone na pył. W porze jesienno-zimowej, wszechobecne błoto dodatkowo utrudnia sytuację, a kopyto może rozmiękać, co sprzyja wnikaniu bakterii i innych zanieczyszczeń. Ponadto róg kopytowy jest narażony na niekorzystne warunki podłoża, kamienie, korzenie, nierówności. Generalnie kopyta muszą znieść wiele, dlatego zasługują na bardzo dobrą pielęgnację, która jednak nie musi być skomplikowana ani czasochłonna. Wystarczy na oczyszczone kopyto nałożyć niewielką ilość balsamu, w zależności od potrzeb i stopnia wysuszenia.
Komentarze
Na razie nie dodano żadnej recenzji.